Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Matka Koła

Strony: [1] 2
1
Inne / o nas
« dnia: 18:15:39, 25 Marzec »
Forum lekko zamiera, ale ja chciałam podziękować WAM WSZYSTKIM za to, jacy dla siebie jesteśmy, za to, że wszyscy możemy liczyć na siebie, za masę spraw Koła i Katedry, które załatwiamy razem, nie szczędząc prywatnego czasu i zrozumienia dla siebie. Nigdy nie byłam w żadnej tak kochającej się sekcie jak NASZA. jesteście wspaniali i niezawodni  :)

2
Inne / Dziady
« dnia: 21:45:29, 29 Październik »
3 listopada, w niedziele, w sali teatralnej (409) o 20.00 studenci 2 roku będa grać Dziady cz. II. Zapraszam w ich imieniu.  Ja im powiedzialam, ze nie przyjde, ale wparuje tam spozniona, przebrana, cala na czarno, woal na twarzy, z tasakiem. Dam im popalić, ale niech to zostanie między nami, bo wie o tym tylko jedna dziewczyna.

3
Inicjatywy / Gablota
« dnia: 21:31:59, 27 Październik »
Ludziska, a może coś na nasz temat zapodamy w gablocie przy 307? Jakieś durne koło (teraz skleroza mnie zablokowała i nie pamiętam które), rozwiesza się po ścianach wydziału z ulotkami - nie bądźmy gorsi. Zacznijmy od zagarnięcia części gabloty :) Bardzo postuluję by ogarnąć ten temat, mogę to wszystko potem zawieszać, włączyć się rencamy, tylko ruszmy z pomysłem. No i KONIECZNIE musimy pomyslec nad tematem nowego tomu. Cos tu pisałam o tym w sierpniu (dawałam propozycje), luknijcie.

5
Inne / piekne, trafilo mnie
« dnia: 15:57:27, 04 Wrzesień »
...Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi
za waszą czułość w nieczułości świata, za niepewność – wśród jego pewności
za to, że odczuwacie innych tak jak siebie samych zarażając się każdym bólem
za lęk przed światem, jego ślepą pewnością, która nie ma dna
za potrzebę oczyszczania rąk z niewidzialnego nawet brudu ziemi
bądźcie pozdrowieni.
Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi
za wasz lęk przed absurdem istnienia
i delikatność niemówienia innym tego co w nich widzicie
za niezaradność w rzeczach zwykłych i umiejętność obcowania z niezwykłością
za realizm transcendentalny i brak realizmu życiowego,
za nieprzystosowanie do tego co jest a przystosowanie do tego co być powinno
za to co nieskończone – nieznane – niewypowiedziane
ukryte w was.
Bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi
za waszą twórczość i ekstazę
za wasze zachłanne przyjaźnie, miłość i lęk
że miłość mogłaby umrzeć jeszcze przed wami.
Bądźcie pozdrowieni
za wasze uzdolnienia – nigdy nie wykorzystane – (niedocenianie waszej wielkości nie pozwoli
poznać wielkości tych, co przyjdą po was)
za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg
bądźcie pozdrowieni, Nadwrażliwi....

6
Inne / słowo od matki
« dnia: 23:08:10, 31 Maj »
Moje Kochane Bachorki, w Dniu Dziecka życzę Wam miłości, zdrowia, kasy, bujnej uniwersytecko-naukowej kariery (czyli pójścia w ślady zacnej Waszej matki :D) i spełnienia tego wszystkiego, co sobie życzycie. Matka

7
Inne / Easter
« dnia: 15:26:02, 29 Marzec »
Drogie Dzieci z domu dziennego kolarnego pobytu :) zechciejcie przyjąć od matki życzenia zdrowych, spokojnych i SŁONECZNYCH Świąt oraz błogosławieństwa od Zmartwychwstałego. HAPPY EASTER :*

8
Inne / Wesołych Świąt
« dnia: 20:37:54, 23 Grudzień »
Chciałabym życzyć Wam Świąt pełnych odpoczynku i radości oraz błogosławieństwa Dzieciny, a w Nowym Roku ziszczenia tego wszystkiego, co sobie zamarzycie, miłości i dużo zdrowia. Wam, Waszym Drugim Połowom i Najbliższym, sobie także... Niech nasze plany zakończą się sukcesem!

9
Inicjatywy / publikacja Koła
« dnia: 01:32:27, 08 Listopad »
Kochani, pomyslcie na jaki temat moglibysmy napisać ksiązkę - zbiór artykułów, który potem przetlumacza nam na angielski i będziemy mieć do dorobku. Juz o tym pisałam tu w poście w dzien pierwszego spotkania koła. Temat musiałby byc szeroki - cos wyjściowego, jakis utwór, motto, mysl, wiersz, przy którym każdy znajadzie coś dla siebie. Byłoby cudownie, gdybyśmy jeszcze w tym roku wymyslili wspólny temat, wystapiłabym do Dziekana o dofinasowanie  i  do marca byłby czas na napisanie, potem nasz skład i w czerwcu do tlumaczenia, a po wakacjach wydanie.

10
Spotkania / expose matki (brief)
« dnia: 02:38:19, 11 Październik »
Kochani,
jeszcze nie wiem czy pojawię się na naszym dzisiejszym spotkaniu. Jak wiecie, od tygodnia nie słyszę na lewe ucho, a teraz doszła jeszcze grypa. Są jednak sprawy, o których bardzo chcę powiedzieć - mam nadzieję, że Szefowa Koła zechce zrobić to w moim imieniu.
Witam w naszym Zespole mgr Dominikę Stachlewską - moją ex studentkę i wychowankę, obecnie doktorantkę, osobę, która zdobyła moją sympatię i zaufanie. Jest ona osobą bardzo energiczną i zaprawioną w bojach organizowania różnych imprez i przedsięwzięć, zatem ufam, że będzie naszą dobrą koleżanką i pomocą.
Na pierwszym spotkaniu zawsze wybieramy Zarząd - tym razem dodatkowo z myślą o 4 miesięcznej nieobecności Żasty. Moim zdaniem powinna ona pełnić wyznaczoną funkcję co najmniej do końca bieżącego roku kalendarzowego. Nie czas teraz zatem na podsumowania jej pracy i podziękowania. Mam intuicję i głęboka wiarę, że koniec jej studiów nie zakończy współpracy z nami, pragnę, by potem nadal była naszym PRowcem, a z czasem wróciła, bo jest częścią pewnej wizji, czegoś co kiedyś, w nie tak dalekiej przyszłości, stworzymy, jeśli los nam poszczęści. Teraz pragnę oddać głos w wyborach, które dziś prawdopodobnie nastąpią. Uważam, że Magda sprawdzała się dotychczas jako osoba rzetelna i reprezentacyjna, zatem powinna kierować KNE UŁ. Kasia i Jowi dowiodły determinacji w działaniach na rzecz Koła, dlatego postuluję powierzenie im funkcji v-ce szefów. Byłoby ich dwóch, ale uważam, ze w zamian powinniśmy zrezygnować z funkcji sekretarza i skarbnika. Dbanie o umieszczanie materiałów w mediach z powodzeniem możemy rozdzielić między v-ce szefów, kwestiami stricte technicznymi zapewne zajmie się Kasia.
Jesteśmy zespołem składającym się głównie z wykładowców akademickich, zatrudnionych lub starających się o etat na uczelni. Wszyscy zbieramy punkty za osiągnięcia na polu dydaktycznym i organizacyjnym, zatem stanowczo będę namawiać Was, byśmy w tym roku stworzyli rodzaj tomiku (wariacje wokół jakiegoś jednego, wybranego tematu). Byłyby to artykuły do 20 stron, każdy miałby tłumaczenie angielskie, całość obdarzona byłaby ISBNem. Zyskalibyśmy za to dużo punktów (publikacja, publikacja książkowa, publikacja w języku obcym w jednym). Skład, okładkę zrobilibyśmy sami, tłumaczenie zrobiliby angliści (?), liczę, że kasę na niskonakładowy druk dałby nam Dziekan. Jeśli książeczka ukazałaby się do końca tego roku, postarałabym się o nagrodę Rektora dla niej - z tym wiąże się nagroda pieniężna i kolejne punkty dla Koła i każdego z autorów.  Bardzo cenię Biuletyn i Typospacery, ale proszę - zróbmy jeszcze to. Dla Koła i dla nas.
Jesteście wspaniali, chylę czoła nisko przed każdym. Do szybkiego zobaczenia :*

11
Spotkania / Spotkania Koła w roku ak. 2012/13
« dnia: 11:47:56, 12 Wrzesień »
Kochani, od wczoraj jest juz plan. Na te chwile obciazenie sali 204 wyglada nastepujaco: w pn., wt., sr. wolna od 18.45, w czw. od 17.00, w pt. od 15.00. Kiedy zatem bedziemy sie spotykac?

12
Rozmowy o wszystkim i o niczym / Dzień Dziecka
« dnia: 09:47:37, 01 Czerwiec »
W dniu Waszego Święta, Dzieci drogie, tysiące uścisków i życzenia ziszczenia wszystkiego, co chodzi Wam po czerepikach i leży na sercach śle matka :********

13
Organizacja/administracja / propozycja
« dnia: 21:45:36, 25 Kwiecień »
Słuchajcie, mam pewną propozycję. Sądzę, że miłym zwyczajem będzie, jeśli wszyscy (mówię tez do siebie, bo na tym polu mam sporo na sumieniu), będziemy zaglądać każdego dnia na forum, tak jak to robimy z poczta, fb czy innymi portalami. To nie jest duży wysiłek, a bardzo nam pomoże w organizacji i w tym, byśmy wszyscy byli w tej samej mierze zorientowani co się w Kole dzieje. Fajnie by było, gdybyśmy nie traktowali tego jako rzeczy narzuconej ale jako formę kontaktu ze znajomymi typu codzienne odpalenie gadulca lub skype. No owszem, może się zdarzyć, że jesteśmy chorzy lub poza zasięgiem netowym, ale to sporadycznie. Co Wy na to?

14
Organizacja/administracja / W morde, jestescie wspaniali!
« dnia: 21:55:27, 16 Kwiecień »
Chce Wam powiedziec, ze dzis mialo miejsce niezbyt mile zdarzenie dla Kola. I dowiedliscie/ my, ze jestemy jednoscia i nic nas nie przemoze! Niech zyje Kolo, Wy wszyscy i Justa, ktora ma jaja, i chwala Jej za to!:]
Wielce szczesliwa i dumna matka:]]]]]]]]]]

Strony: [1] 2