Autor Wątek: publikacja Koła  (Przeczytany 13932 razy)

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
Odp: publikacja Koła
« Odpowiedź #90 dnia: 18:00:57, 31 Grudzień »
no wiesz co?:) przecież jest najprościej jak się da - jeden krój na 9 stylach! :)

Skarbonka

• Członkowie KNE
  • Czcionka Gutenberga
  • "Głupie dziękuję" może czynić cuda!
« Odpowiedź #91 dnia: 18:17:02, 31 Grudzień »
Mogło być prościej :P dla mnie prosto to znaczy również bez kombinowania co do układu :P

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #92 dnia: 13:11:34, 01 Styczeń »
yyy. teraz nie rozumiem.. :(

Skarbonka

• Członkowie KNE
  • Czcionka Gutenberga
« Odpowiedź #93 dnia: 21:46:34, 01 Styczeń »
<mur> żywa pagina na górze, nr stron na dole i numer strony na tej stronie do której powinien być… mówiąc najkrócej. Jak standardowa zwykła książka :)

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #94 dnia: 11:24:18, 02 Styczeń »
ech... ale to naprawdę nie jest żadne udziwnienie :) to sposób uwolnienia góry strony od moim zdaniem niepotrzebnego i nic nie wnoszącego reliktu jakim jest żywa pagina. informacje w niej zawarte znajdują sie w spisie treści i tam jest ich miejsce. ale rewolty robić nie będę więc paginacja została. i została w taki sposób, żeby jak najmniej przeszkadzać i psuć kolumnę tekstu :)

Skarbonka

• Członkowie KNE
  • Czcionka Gutenberga
« Odpowiedź #95 dnia: 11:49:31, 02 Styczeń »
OK.

ewam

• Minuskułka
  • *
« Odpowiedź #96 dnia: 12:50:07, 02 Styczeń »
1. Pagina na dole to świetny pomysł. Jestem wielką fanką tej numeracji - doskonałe rozwiązanie :)
2. Co do przypisów, w przypadku publikacji naukowych zajmują one często znaczną część strony (np. strona 12). Mam wtedy wrażenie, że poszczególne przypisy zlewają się w jeden tekst i ciężko jest odnaleźć numer odnośnika, którego szukamy. Widziałam, że niekiedy numery przypisów podawane są w nawiasach kwadratowych. Nie wiem, czy to w jakiś sposób zaburza zasady projektowania, bo kolejność przypisów pozostaje niezmieniona, a jednak łatwiej się po nich poruszać dzięki wyraźnemu odcięciu numerów od objaśnień. To oczywiście tylko moje odczucie i luźna propozycja, być może godna potępienia ;) Jeśli nie nawiasy kwadratowe, to może macie pomysł na jakieś inne wyróżnienie numerów?

Noworocznie pozdrawiam!
Ewa

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #97 dnia: 14:32:50, 02 Styczeń »
no właśnie. jest mały problem z przypisami. nawiasy kwadratowe mi się podobają:) martwi mnie tylko połączenie antykwy renesansowej z motywem juz stricte postmodernistycznym, ale zobaczymy co wyjdzie z tego mariażu :) wrzucę plik moze za chwilę.

wyjściem byłoby też przeprojektowanie stronicy, tak, żeby wyłuskać odnośnik przypisu przed blok tekstu przypisu dolnego i ten wyrównać do lewej krawędzi bloku tekstu właściwego. wtedy odnośnik byłby wysunięty na margines i wrzucony w indeks górny, zeby sie nie rzucał w oczy. ale to dużo roboty:)

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #98 dnia: 14:43:11, 02 Styczeń »
wrzucam trzy rozkladowki poglądowe

ewam

• Minuskułka
  • *
« Odpowiedź #99 dnia: 18:46:10, 02 Styczeń »
Moim zdaniem z nawiasami jest dużo czytelniej. Nawet nie gryzie się to za mocno z Garamondem ;)

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #100 dnia: 14:21:36, 03 Styczeń »
hmm.. a nie jest jakoś za ciężko?

ewam

• Minuskułka
  • *
« Odpowiedź #101 dnia: 20:52:02, 03 Styczeń »
sama już nie wiem. wydaje mi się, że jest okej, ale można spróbować jeszcze jakiegoś innego rozwiązania, na które nie mam na razie pomysłu :P może jakaś kreseczka?

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #102 dnia: 11:14:13, 04 Styczeń »
kreseczka:) chyba jednak już bardziej nawiasy kwadratowe ;) pomyślę jeszcze. we wtorek będzie dużo do omówienia.

Magda

• Moderator Działów
  • Kapitalik
« Odpowiedź #103 dnia: 19:01:05, 07 Styczeń »
Numery stron są ekstra :) A nawiasy powinny, moim zdaniem, zostać, jest lepiej niż bez nich, a inne rozwiązanie jakoś nie chce przyjść :P

anużwidelec

• Członkowie KNE
  • Majuskułka
  • **
« Odpowiedź #104 dnia: 20:55:32, 08 Styczeń »
Ja dopiero teraz weszłam na forum i sobie dokładnie obejrzałam. Projekt bardzo mi się podoba. Jest prosto, ale nie szablonowo. Bardzo dobry pomysł z numeracją. Jeśli chodzi o odnośniki, to może rzeczywiście te nawiasy nie byłyby złym rozwiązaniem, bo niestety, gdy przypis zaczyna się od daty (tak jak w artykule Beaty), zlewa się z odnośnikiem.