Autor Wątek: publikacja Koła  (Przeczytany 13933 razy)

Skarbonka

• Członkowie KNE
  • Czcionka Gutenberga
  • "Głupie dziękuję" może czynić cuda!
Odp: publikacja Koła
« Odpowiedź #75 dnia: 00:39:31, 22 Październik »
Moim zdaniem najlepiej będzie, jak Ania i Beata, które wydaje mi się dysponują wszystkimi artykułami prześlą to do Kasi. A Magda i Domi prześlą odliterówkowane już albo do Kasi lub do Beaty i pne wtedy wyślą wszystko. Wydaje mi się, że to spowoduje mniejsze zamieszanie albo je zniweluje.

Matka Koła

• Członkowie KNE
  • Kapitalik
« Odpowiedź #76 dnia: 00:43:25, 22 Październik »
Wysłałam do Kasi przed chwila wszystkie przetłumaczone artykuły, jakimi dysponuję, czyli wszystkie oprócz artykułu Jowi i Beaty, gdyz tych nie dostałam w wersji angielskiej. Beatko i Jowi, doslijcie je Kasi i wersja angielska będzie zamknięta.

Beatrycze

• Członkowie KNE
  • Majuskułka
  • **
« Odpowiedź #77 dnia: 10:32:53, 22 Październik »
Kochani, z tego, co pamiętam, to Kasia chciała mieć komplet tekstów, zanim zacznie składać tom. Rozmawiałam przed chwilą z Magdą i ustaliłyśmy, że ona koło poniedziałku prześle Kasi swoją część artykułów w języku angielskim po korekcie. Dziś powinnam się widzieć z Dominiką na wykładzie, więc poproszę ją, by tak samo postąpiła ze swoją częścią. Przy czym Asia dopiero dziś otrzymała do przetłumaczenia artykuł Jowity (bo wczoraj zakończyłyśmy z Anią działania redakcyjne), zatem trzeba jeszcze chwilkę zaczekać na tłumaczenie i korektę Magdy i Dominiki.

Jeśli zaś chodzi o wersje polskie, to czekamy z Anią jeszcze na wstęp, który Aldona ma nam przesłać jutro. My zadziałamy z korektą wstępu i prześlemy Kasi komplet ostatecznych wersji artykułów w języku polskim wraz ze wstępem. Jeśli w ostatnim czasie ktokolwiek sam coś zmienił w swoim tekście w języku polskim, proszę, by wysłał tekst do mnie lub do Ani najpóźniej jutro :)

I na tym sprawa chyba się zamyka :)

bella-donna

• Członkowie KNE
  • Minuskułka
  • *
« Odpowiedź #78 dnia: 10:57:51, 22 Październik »
Wygląda na to, że wszystko ustalone :) Ufff...

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #79 dnia: 11:53:11, 22 Październik »
okej. wyrzucam wszystkie maile z artami, jakie otrzymałam do chwili obecnej i czekam na ostateczne wersje od dziewczyn. dzięki za wyjaśnienie sprawy.

Skarbonka

• Członkowie KNE
  • Czcionka Gutenberga
« Odpowiedź #80 dnia: 14:57:56, 22 Październik »
No i piknie. :)

Matka Koła

• Członkowie KNE
  • Kapitalik
« Odpowiedź #81 dnia: 23:34:21, 23 Październik »
Kasiu, jesli nawet zapomnisz wyrzuciuc, to ja zadbam o to przy naszym wspolnym biurku, gdy mi jeszcze raz wszystko tak pieknie zostawisz :)))

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #82 dnia: 15:05:07, 30 Grudzień »
załączam makietę podróży. mniej więcej tak wygląda ogólny zarys środków.
zdecydowałam się na format 150x230, ale zastanawiam się nad 150x240, żeby był jednak wyraźnie wąski. co myślicie? przy tym layoucie co jest powinno wyjść ok. 220-230 stron, czyli mieszczę się w limicie;)
czekam na uwagi do Nowego Roku. jeśli ich nie będzie - składam jak leci:)

Skarbonka

• Członkowie KNE
  • Czcionka Gutenberga
« Odpowiedź #83 dnia: 22:00:10, 30 Grudzień »
Kasiu!
Co to znaczy, że masz składać jak leci?! Składasz wg listy, którą mam nadzieję dostałaś? Co do kolejności referatów po sobie?

Co do wstępu to wydaje mi się, że nazwisko Aldonki powinno być na końcu. Tak jak w TTT.
I nr stron na jednej stronie wydają mi się nieczytelne. Czy mogą być tak jak Bóg przykazał? (numer strony na tej stronie, której dotyczy)
Żywą paginą na dole strony nie jestem zachwycona - bo oczywiście jestem tradycjonalistką, jestem jednak w stanie to przeżyć.
A i pytanie. Czy dolny margines nie powinien być większy, skoro znajduje się tam żywa pagina?
A i czy odnośniki do przypisów mogą być w indeksie górnym?
Bibliografia może mniejszym stopniem pisma? Albo słowo bibliografia takim samym jak jej zawartość?

"Ostatnim punktem pierwszej podróży historycznej Niemcewicza są Neple,
jego rodzinne strony. Ich opis przywołuje na myśl mityczną Arkadię:" (s. 14 chyba)w tym miejscu mam złudzenie, że jest za mała deczko interlinia... Da się ją nieco powiększyć?

Krój pisma mi się podoba :)

Co złego to nie ja :P

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #84 dnia: 02:09:05, 31 Grudzień »
jak leci znaczy bez uwzględniania uwag po składzie :) jak zauważyłas pierwsze trzy teksty są w kolejności z listy - co do reszty musisz mi uwierzyc na słowo;)

nazwisko Aldony... chcialam zmniejszyć optycznie biala przestrzeń miedzy linia tytułów a linia tekstu, bo przez motta ta przestrzeń jest jakaś duża, a nazwisko Aldony ładnie ją zredukowało. byc moze mam schizofrenię na tym punkcie, ale jeszcze sie zastanowię:)
numery stron nie mogą być jak "bóg przykazał". dziś taki zapis to już raczej standard i nie uważam, że jest nieczytelny.
a chcialam, zeby było symetrycznie jednak z tą paginą i wrzuciłam ja na dół.
margines powinien być większy. górny jest za duży. podciągnę o jedną interlinie i powinno być ok.
a z jakiegoś konkretnego powodu odnośniki na dole maja być w indeksie górnym? są normalne, zeby nie było białych dziur.
i do bibliografii to samo - dlaczego mniejszym stopniem? potraktowałam ja jako aneks. słowo bibliografia pełni role śródtytułu i dlatego celowo jest inne.
masz złudzenie:) interlinia jest wszędzie taka sama w tekście głównym. cytaty są mniejszą.

Matka Koła

• Członkowie KNE
  • Kapitalik
« Odpowiedź #85 dnia: 12:12:52, 31 Grudzień »
Sądzę, że nazwisko Aldony może zostać tam, gdzie jest, żywa pagina na dole również jest ciekawym pomysłem i praktycznym, bo dosunięta do brzegu przy kartkowaniu jest równie widoczna jak tradycyjna górna, z dolnymi marginesami jest ok, jeśli chodzi o numerację przypisów, jest mi to obojętne, indeks górny niczego nie wnosi, więc nie walczyłabym o to. Mam jednak pewne wątpliwości co do numeracji stron, wydaje mi się to takim udziwnieniem i nieco ślepym podążaniem za modą.
Ogólnie jestem bardzo ZA.

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #86 dnia: 13:48:12, 31 Grudzień »
no dobrze, numeracji stron będę broniła jak lwica i teraz się wyspowiadam z tego, dlaczego wygląda tak a nie inaczej. otóż tylko taka pasuje do koncepcji żywej paginy i uwolnienia góry od niepotrzebnego zapychania. w ogóle żywa pagina przestaje mi sie podobać, bo uważam, że zwyczajnie przeszkadza na stronie. w baśniach z niej zrezygnowałam zupełnie, bo mogłam sobie na to pozwolić. ale wiem, że w podrózy musi być, bo to taki typ tomu, w którym jest pożądana. wsadziłam ją więc na dół strony, a podwójna numeracja idealnie ją równoważy. jest ślicznie i symetrycznie:) naprawdę, to nie jest żadne udziwnienie, a moda na taki zapis juz dawno minęła, więc spodziewałabym sie raczej zarzutu o odgrzewanie staroci. myślałam, ze raczej będę musiała bronić cytatów, a tu proszę :) w kazdym razie, jeśli któraś z Was będzie miała pomysł jak sprytnie ukryć żywą paginę i wsadzić numerację "po bożemu" - chętnie się przychylę. na dobre pomysły jestem zawsze otwarta:)

wrzucam makietę po poprawieniu marginesów. jest dużo lepiej, dzięki za zwrócenie uwagi. na próbe wyrzuciłam tez nazwisko Aldony na koniec. dzisiaj mi się nawet podoba. ale nie wiem, które lepsze. z nazwiskiem pod tytułem jest konsekwentnie. ale to mały problem i mozemy sie nad tym jeszcze zastanowić.

Matka Koła

• Członkowie KNE
  • Kapitalik
« Odpowiedź #87 dnia: 14:44:13, 31 Grudzień »
I dobrze, ze bronisz numeracji stron, bo wydrukowałam sobie kilka na próbę i wygląda to dobrze - kwestia przyzwyczajenia. Ale skoro dawanie nazwiska po wstepie jest tradycyjne i po bozemu, a nasza publikacja łamie konwencję, w związku z czym miała nazwisko na początku, to dlaczego uległaś ? :)

Kaś

• Administrator
  • Ligaturka
« Odpowiedź #88 dnia: 15:54:22, 31 Grudzień »
nie uległam. po prostu rozwazam różne opcje :)
wszystkiego dobrego w nowym:)

Skarbonka

• Członkowie KNE
  • Czcionka Gutenberga
« Odpowiedź #89 dnia: 17:33:31, 31 Grudzień »
Wstęp taki bardziej mi się podoba. Nie stwarza wrażenia, że to referat. Z marginesem jest ok :) numeracja strony w dalszym ciągu mi się nie podoba. Nie ja jednak składam, więc to przeżyję. A to wszystkie moje sugestie były pytaniami, a nie żądaniami zmian.
Ważne żeby było złożone. Myślałm, że to będzie najprościej jak się da złożone.

Wzajemnie wszystkiego dobrego!